PRZEJDŹ DO

SZAFY, SZAFY WNĘKOWE, GARDEROBY

Meble gabinetowe - fotele i meble biurowe

Aranżując miejsce pracy trzeba bardzo dobrze zastanowić się, co potrzebne jest do wykonywania czynności zawodowych oraz jak wykorzystać całą przestrzeń pomieszczenia, aby nie tylko sprzyjała efektywnej pracy, ale też była przyjemna dla oka. Wbrew pozorom bardzo trudno jest zaaranżować open space, tak aby był funkcjonalny i każdemu się dobrze w nim pracowało. Ale jeszcze trudniej jest zaplanować gabinet do pracy, czy to w domu czy w biurowcu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi meblami gabinetowymi i wizyty w naszym Warszawskim biurze.

 

 

Fotele i meble biurowe - styl aranżacji

Miejsce do pracy to nie tylko formalne biurko oraz dostawiony do niego fotel czy mebel biurowy. Jednakże wcale nie trzeba dysponować ogromnym pomieszczeniem, aby zaaranżować sensowne biuro, w którym znajdą się meble gabinetowe, stół konferencyjny, a nawet miejsce do spokojnej rozmowy czy po prostu kanapa i stolik do wypicia kawy z kontrahentem. Styl gabinetowy zwykle oznacza wiele drewnianych mebli, skórzany fotel biurowy i duże biurko. Obecnie modny jest również styl nowoczesny, gdzie biuro wykańcza się meblami ze szkła i metalu. Wybór stylu urządzenia gabinetu zależy jednak od zawodu czy funkcji, ponieważ architektowi o wiele lepiej będzie się pracować przy wielofunkcyjnym stole, przy którym można nawet pracować na stojąco, a dyrektor musi mieć rozległe biurko z wieloma szufladami zamykanymi na klucz, aby pomieścić dokumenty.

 

 

Jak wybrać meble?

Jeśli już wybraliśmy styl urządzania gabinetu wybór mebli będzie prostszy. W każdym biurze obojętnie komu ma służyć musi być miejsce dla wygodnego w użytkowaniu biurka lub stołu, dopasowanego do sylwetki oraz preferencji siedziska, a także innych mebli jak szafki, aby móc ustawić na nich dokumenty czy choćby dyplomy i nagrody. Dobrze wyglądać będzie też biblioteczka z książkami tematycznymi, a w wypadku bardziej kreatywnych zawodów nawet mała galeria sztuki czy chociaż obraz zawieszony na ścianie za biurkiem. Warto jednak pamiętać o zasadzie: im prostsza aranżacja całego wnętrza, tym większe i bardziej zdobione biurko można wstawić i na odwrót – przy bogatych wnętrzach lepiej postawić na prostotę w miejscu pracy sensu stricte.

Gdy gabinet ma być wielofunkcyjny i będzie miejscem podejmowania gości przyda się zaaranżowanie miejsca do swobodnych rozmów. Powinna to być raczej stylowa sofa lub fotele i niski stolik, na którym można zarówno postawić filiżankę kawy, jak i rozłożyć dokumenty. Z drugiej zaś strony nie powinno być to miejsce, w którym czuć całkowity luz, ale jednocześnie też nic jak profesjonalna sala konferencyjna.

 

 

Rola światła

Bardzo ważne jest światło w gabinecie. Nawet jeśli jest to miejsce zamknięte ściankami działowymi na open space powinno mieć więcej niż jedno źródło światła.

 

 

W biurze warto wykorzystać punkty świetlne takie jak:

  • światło główne: lampa sufitowa,
  • światło boczne: kinkiety,
  • światło opcjonalne: lampka na biurku,
  • oświetlenie dekoracyjne: lampa stojąca.

 

Najważniejsze jest jednak, aby podczas pochmurnych dni czy wieczorową porą można było spokojnie pracować bez przemęczania oczu. Całe pomieszczenie powinno być równomiernie oświetlone. Pomóc w tym może światło naturalne wpadające przez okna, ale można też sztucznym światłem doświetlić każdy punkt pomieszczenia.

 

 

W naszej ofercie znajdą Państwo także:

meble kuchenne

meble łazienkowe

meble pracownicze

oraz meble na wymiar i meble na zamówienie

 

Zapraszamy do zobaczenia w galerii naszych mebli gabinetowych lub wizyty w naszym biurze: Warszawa ul. Suflerska 6, tel. (22) 673 58 57
 

PARTNERZY